کاربرد اتصالات پلی اتیلن (الکتروفیوژن)

کاربرد اتصالات پلی اتیلن (الکتروفیوژن)

کاربرد اتصالات پلی اتیلن (الکتروفیوژن)

کاربرد اتصالات پلی اتیلن (الکتروفیوژن) در خطوط لوله انتقال گاز وخطوط آبرسانی قابل استفاده است که معمولا به دلیل بالا بودن ضریب اطمینان آن بیشتر در شکبه هیا توزیع گاز مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل هم مورد تایید IGS می باشد.با استفاده از این روش می توان اتصالات پلی اتیلن مختلف نظیر لوله، زانویی، بوبلین و… را ایجاد نمود. این روش به دلیل این که محدودیت های دیگر روش های جوش را ندارد بیشتر  مورد استفاده قرار میگیرد. اتصالات الکتروفیوژن از مواد پلی اتیلن مرغوب پتروشیمی و بدون استفاده از مواد پر کننده و در رده فشار ۱۶ بار تولید می وشد . این نوع اتصالات از جنس پلی اتیلن PE100 و بر طبق استاندارد تولید می شود.

اتصالات الکتروفیوژن در سایز های مختلف از سایز ۲۰ الی ۲۵۰ می باشد. این اتصالات در انواع و اندازه های مختلف بنا به درخواست مشتری موجود و قابل عرضه می باشد.

مزایای جوش الکتروفیوژن

 • سطح جوش صاف
 • سهولت در تمیزکاری
 • قابلیت کنترل دما در هنگام جوش کاری و ثبات دما در تمامی نقاط مورد اتصال
 • جلوگیری از رخ دادن صدمه حرارتی
 • عدم وجود فضای خالی در ناحیه جوش
 • استقرار ثابت لوله و اتصال در زمان جوش و قابلیت جوش نقطه ای
 • جلوگیری ازنفوذ آلودگی به منطقه جوشکاری

کاربرد اتصالات الکتروفیوژن

کاربرد اتصالات پلی اتیلن به گستردگی استفاده لوله های پلیمری می باشد. اتصالات پلی اتیلن در کلیه خطوط و کاربردهای پلی اتیلن استفاده دارد. موارد استفاده اتصالات پلی اتیلن بیشتر به نوع خط و نوع پروژه بستگی دارد، برای مثال هیچ گاه برای خطوط لوله گاز نمیتوانیم از اتصال فلنجی استفاده کنیم و از اتصال الکتروفیوژن در خطوط انتقال آب کاربرد ندارد و استفاده آن فقط هدر دادن منابع مالی به حساب می آید.

کاربرد اتصالات پلی اتیلن در خطوط انتقال لوله پلی اتیلن اجتناب ناپذیر است و در انتخاب مدل آن که بیشترین کارایی را برای خط داشته باشد باید نهایت دقت را به خرج داد. اتصالات پلی اتیلن در خطوط پلی اتیلن از حساسیت زیادی برخوردار هستند چرا که بیشترین خطاها و اشکالات در بخش هایی اتفاق میافتد که اتصالات وجود دارد. اتصالات اگر به درستی انتخاب نشوند و یا اتصالات بی کیفیت برای پروژه تهیه شود و یا جوش های بین اتصالات و لوله ، طبق استاندارد و دستورالعمل خوبی انجام نگیرد کل پروژه با شکستی فاجعه بار روبرو می شود و جهت ترمیم ایراد باید هزینه هنگفتی انجام شود. هر اتصال مناسب برای کاری می باشد.

این اتصالات عمدتا جهت خطوط توزیع و انتقال گاز طبیعی استفاده می شود و بالاترین ضریب ایمنی را دارند و از طرفی هزینه بالاتری نسبت به دیگر انواع اتصالات دارند. در اتصالات الکتروفیوژن روش حرارت دهی در مقایسه با روش های جوش  butt fusion  است و از جریان برق برای تولید حرارت استفاده می شود. این روش به علت ایمنی بسیار بالا تنها نوع اتصال مورد تایید استاندارد IGS برای خطوط انتقال گاز است. با استفاده از این روش می توان اتصالات پلی اتیلنی مختلف ایجاد نمود، لذا محدودیت روش جوش لب به لب پلی اتیلن در مورد اتصال لوله با سایز های مشابه را ندارد.

 

 

اتصالات الکتروفیوژن

 

polykaran.blog.ir

polykaran.blogfa.com

polykaran.mihanblog.com

 

سایت اصلی شرکت

دیگر سایت شرکت

کانال تلگرام
دیدگاه‌ها ۴

*
*

  admin پاسخ

  بنظرم پادکستای برنامه نویسی خیلی خوبن ولی مدتیه اپدیت نمیشه

  کاربر دمو پاسخ

  سلام
  من نیاز دارم ک سایت و اپلیکیشن و ربات تلگرام بسازم ب نظرتون بهترین سایت و فردی ک میتونم کارم رو بش بسپرم کیه؟

  کاربر دمو پاسخ

  به عقیده‌ی او جاوا اسکریپت به کمک فریم‌ورک‌هایش بزودی دنیای برنامه‌نویسی را تسخیر می‌کند.
  ( به نظر من ) پایتون با لایبرری هایش بزودی دنیای برنامه نویسی را تسخیر می کند.
  ممنون از پادکست خوبتون

  admin پاسخ

  یعنی از هر دو جمله یکیش مشکل علمی داره. ایشون هنوز فرق نرم افزار اپن سورس و آزاد رو نمیدونن و اومدن دارن برای بقیه پادکست میدن بیرون. اشتباهات واقعا در حد فاجعه! کی میگه که نرم افزار های با سورس بسته اجازه ندارند نسخه گنو/لینوکس منتشر کنند؟ دلیل اینکه خیلی نرم افزار ها نسخه گنو/لینوکس ندارند چیزی جز سیاست های سرمایه داری و تلاش برای نگه داشتن کاربران در اکوسیستم های بسته نیست.