استاندارد API

استاندارد API

استاندارد API

استاندارد API ، تعیین کننده انواع تجهیزات شامل لوله ، اتصالات ، شیرآلات و نحوه اجرای پایپینگ و لوله کشی در سیستم های نفت و گاز و پتروشیمی است. این استاندارد جزو معروفترین استانداردهای موجود است. بسیاری از لوله‌های درز دار ، لوله های بدون درز ، و دیگر اتصالات طبق این استاندارد ساخته و اجرا می‌شوند.

API مخفف چیست و این استاندارد در چه زمینه‌های مورد استفاده است؟

API  در واقع مخفف عبارت لاتین American Petroleum Institution  است. این انستیتو در سال ۱۹۱۹ در آمریکا تاسیس شد. این سازمان در واقع به عنوان تنظیم کننده استاندارد خط و مشی جهانی متخصصان در موضوع حفظ ، نگهداری و اجرای خطوط و تجهیزات نفت و گاز و پتروشیمی شکل گرفت. در ۱۰۰ سال گذشته ، سازمان جهانی API ، حدود ۷۰۰ استاندارد را در زمینه‌های مختلف امنیت عملیاتی ، حفاظت محیط زیست و پایداری ارائه کرده است ، که در این میان میتوان به استانداردهایی اشاره کرد که در زمینه‌های جهانی مورد قبول واقع شده است.

استانداردهای API تحت فرایند معتبر مؤسسه ملی استاندارد آمریکا API معتبر شناخته می‌شوند، که این اطمینان را میدهد که استانداردهای API نه تنها برای سخت‌گیری‌های فنی آنها بلکه به واسطه اعتباری که از موسسات دیگر شامل تنظیم کنندگان ایالتی ، فدرال و به طور فزاینده تنظیم کنندگان بین المللی دریافت کرده است ، شناخته شده است.

سنگ بنای اسنتیتو نفت آمریکا

از سال ۱۹۲۴ ، موسسه نفت آمریکا، سنگ بنای ایجاد و حفظ استانداردهای صنعت نفت و گاز طبیعی در سراسر جهان بوده است. کار ما به صنعت کمک می کند تا به طور مداوم محصولات برتر را اختراع و تولید کند ، خدمات مهمی را ایجاد کند ، از عدالت را در مشاغل مختلف و بازار کار ایجاد کند و باعث پذیرش محصولات و شیوه های صنعت و دولت ها در سطح جهان می شود ، همانطور که در استانداردهای جدید API بیان شده است: استفاده بین المللی و استقرار.

استانداردها ایمنی عملیات صنعت را بهبود میبخشد ، کیفیت را تضمین می کنند ، به پایین بردن هزینه ها کمک میکند ، تلفات را کاهش میدهد و سردرگمی را به حداقل میرساند. این استانداردها با عث میشود که پذیرش به سرعت انجام گیرد ، محصولات سریعتر به بازار برسد ودر هر بار که محصولی تولید می‌شود، به اختراع دوباره چرخ نیازی نیست.

انواع استانداردهای انستیتوی نفت آمریکا

معروف ترین استاندارد API استاندارد API-5L است. این استاندارد تعیین کننده انواع لوله های مختلف مورد استفاده در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی است.

 • API-5L Standards

برای دیدن سایر محصولات ما می توانید به قسمت فروشگاه سایت در www.polykaran.com  ,  www.polykaran.ir  مراجعه کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره   ۸-۶۶۳۰۴۶۶۷-۰۲۱ تماس بگیرید.

polykaran.com

polykaran.blog.ir

polykaran.blogfa.com

polykaran.mihanblog.com

سایت اصلی شرکت

دیگر سایت شرکت

جزئیات بیشتر در مورد استاندارد API در کانال تلگرامی ما برای اطلاع از قیمت استاندارد API تماس بگیرید!در مورد شیر استاندارد API در کانال فیسبوک ما بخوانیدکانال توئیتر ما را دنبال کنید!
دیدگاه‌ها ۴

*
*

  مصطفی نظرلو پاسخ

  ببخشید استاندارد کامل مربوط به Api رو دارید؟

  محمد شمس پاسخ

  میتونم بپرسم نسخه اصلی استاندارد API-5L که برای لوله هستش رو کجا میتونم تهیه کنم؟

   حمیدرضا آذرشب پاسخ

   در محصول مربوط به لوله API تمامی مشخصات لوله گذاشته شده است.